Dental Spa Exclusive

Diş ve diş taşlarınızın temizliği yapıldıktan sonra kişiye özel extra bakım uygulamalarını da içeren kliniğime özel bir tedavi bütünlemesidir. Hastalarıma kendilerini hakikaten bir SPA da hissettiren çok keyifli prosedürler içerir.


Organik Doğal Kür ve Karışımlarımla Masaj Teknikleri

3B12D8B8-C80A-4E2D-904A-5449D2BDCA42.TIF

Siz kulaklığınızdan dilediğiniz müziği dinler veya özel ekranınızdan istediğiniz bir videoyu izlerken size özel hazırlanan ayurvedik karışımlar kullanılarak diş etlerine ve destek dokularına kan akımını hızlandırıcı, canlandırıcı masaj uygulaması yapılır. Ardından organik özel karışımlarla dişetlerini ve destek dokularını besleyen bir maske sürülür, 15 dakika sonra da fazlası ağız ortamından uzaklaştırılır. Tıpkı yüzünüzde uygulanan maske bakımlarından sonra olduğu gibi ağız içi dokularının da parlak, canlı bir görünüme kavuşması sağlanırken hissettiğiniz sağlık ve ferahlık nefesinize de yansıyacaktır.

Lif Mezoterapisi
Kişiye özel ihtiyaca göre hazırlanan hyaluronik asit ve vitamin karışımları içeren solüsyonların tüm diş destek dokularına mikro veya makro enjeksiyonudur. Diş çevresindeki destek dokular olan ligamenler ne kadar sağlam ve sağlıklı olursa dişler de o kadar uzun süre sağlam ve sağlıklı kalır, çürüklere karşı daha dirençli olur. Ligament dediğimiz, dişleri kemiklere bağlayan dokular da çoklukla kollajenden oluşmuştur. Dolayısıyla, kollajen oluşumunun yaş alma ile azalması gerçeğinden yola çıkarak bağ dokusunu kuvvetlendirmek çok etkili bir seçenektir. Özellikle kalıtsal olarak kemik kaybına yatkın kişilerde süreci oldukça yavaşlatmakta hatta durdurabilmektedir.

Ozon Yıkama Terapisi
Ozon gazının tıptaki kullanımı gün geçtikçe artmakta antiaging ajanı olarak yerini sağlamlaştırmaktadır. Ozon gazının özel bir cihaz yardımıyla seyreltilmesi ve uygun karışımlarla ağız içi dokularda kullanılması antibakteriyel etkisi bakımından oldukça etkilidir. SPA uygulamasında sadece gerekli vakalarda ozonlu suyla yıkama terapisi uygulanması yapılmaktadır.

D8641718-EC8B-4DAE-85BA-6FAF37CA6DED.TIF

Home Care Bakım Seti Uygulaması

Dental SPA uygulamasının son kısmında da kişiye özel hazırlanan karışımlar, kişinin 3 gün boyunca evde uygulayabileceği miktarlarda hastalara verilir. Her gün akşam son fırçalamadan sonra 5-10 dakika uygulaması tavsiye edilir.