Dişeti Hastalıkları Tedavisi

Dişetlerinin sağlıklı olması dişlerin sağlıklı kalabilmesi için şarttır. Bunun için 6 ayda bir kez kontrole
gelmeniz önerilir. Dental SPA exclusiv uygulamalarımızdan da faydalanarak ağız içi sağlığını ve
estetiğini maksimum düzeyde sağlayabilirsiniz. Diş fırçalamanın esaslarını ve temizliğin nasıl yapılması gerektiğini
videomuzdan izleyiniz.

Dişeti İltihabı Tedavisi

Ağız hijyenine gereken önemin verilmemesi, yetersiz temizlik diş etlerinde iltihaplanmaya ve diştaşı oluşumuna sebebiyet verir. Tedavi edilmemesi durumunda diş kaybına kadar gidebilecek olan bir sürecin başlangıcı söz konusu olabilir. Genellikle tedavi protokolü iyi bir diştaşı ve plak temizliği ile başlar. Ardından hastalığın derecesine göre ozon tedavi, lazer veya mezoterapi ile desteklenebilir. Seans sayısı ve kontrol protokolleri vakaya göre değişebilir. Bu hastalarda uzun dönem tedavi başarısını etkileyen en önemli faktör hastaların tedavi sonrası harfiyen uyguladıkları hijyen protokolünü devam ettirmeleridir.
 

Derin Diş taşı temizliği
Diş taşları oluşumu günümüz beslenme şartlarında hemen herkesde oluşabilmektedir. Eğer 6 aylık kontroller zamanında yaptırılırsa bunlar düzenli olarak ağız ortamından uzaklaştırıldığından dolayı dişetleri gül kurusu pembe renginde ve sağlıklı kalacaktır. Ancak kontrollerin aksaması ve ağız bakımına gereken önemin gösterilmemesi durumunda dişetlerinin sağlığı bozulacak, taşlar çoğalacak; zamanla ileri vakalarda dişeti çekilmesi ve ona eşlik eden kemik erimeleri de görülebilecektir. Bu gibi durumlarda sadece dıştan görünen taşların değil kemik arsına girmiş daha derin taşların da ortamdan uzaklaştırılması gerekir. Anestezi altında yapılan işlem 1 veya daha fazla seanslar gerektirebilir. Fikir edinmek için
videomuzu izleyiniz.

Gingivektomi
Dişetlerinin kole kısmından bir miktarının kesilerek çıkartılması işlemidir. Bazı sistemik hastalıklara eşlik edebildiği gibi herhengi başka sebepten dişetlerinin büyümüş olması durumunda yapılabilen bir işlemdir. Ya da kişi estetik nedenlerle dişetlerinin daha az görünmesini isteyebilir. Bu gibi durumlarda lazer ile dişetleri kesilerek seviyelenir. Öncesi sonrası görselleri için tıklayınız.

 

Gingivoplasti

Diş etlerinin görünümünü düzeltmek, seviyelerini eşitlemek için yapılan işlemdir. Daha çok komple gülüş tasarımı planlanan hastalarda uygulanır.
 

Flep operasyonu ve kemik cerrahisi

Diş etlerinin herhangi bir sebeple geri çekilmesi söz konusu olabilir. Dişeti çekilmesinin köklere kadar ilerlemesi durumunda bazı tedaviler kombine edilebilir. Bazı hastalarda sadece yumuşak doku greftleri yeterli iken bazı hastalarda kemik greftleri de gerekebilir. Uzman doktorlarımız kaç seanslık nasıl bir tedavinin yapılmasını uygun görürlerse ona göre tedavi planı yapılmaktadır.