Dolgular

 

Diş Dolguları

Kompozit Dolgular

İsviçre ve Alman marka haute couture kompozit materyalleri kullanılarak yapılan diş rengine uyumlu dolgulardır. O kadar uyumludur ki dişi dolgudan ayırdetmek için özel ışıklı cihazlar kullanmak gerekir. Her türlü çürük tedavisinde kullanılabilir.


Kompozit Veneerlar

İsviçre ve Alman marka haute couture kompozit materyalleri  kullanılarak tamamen hekimin koltuk başında yaptığı lamina veneerlerdir. Porselen lamina veneerlere alternatif olarak bazı vakalarda kullanılabilir. Genellikle hiç kesim yapılmadan uygulanabilme özelliğinden dolayı tercih sebebi olabilir.


Inley, Onleyler

Dijital teknoloji kullanılarak bilgisayar ortamında anında üretilebilen bu dolgular aynı gün dişlere yapıştırılabilir. Sızdırmazlık uyumları, kenar uyumlarının çok iyi olması en büyük avantajıdır. Kompozit veya porselenden üretilebilir.


Pit ve Fissür Koruyucular

Çürük oluşmadan önce veya durmuş bazı minik çürük izlerinin üstüne kesimsiz uygulanan bu tedavi dişleri koruyup, flor salarak yeni çürüklerin oluşmasına karşı diş minesini korur.

Dişeti Dolguları

Hyaluronik asitten üretilen dolgu materyalleriyle dişeti dokularının arasındaki karanlık noktaların giderilmesi sağlanır

 

Kök (Kanal) Dolguları

Kanal dolgusu da dediğimiz bu dolgular çürüklerin aşırı şekilde ilerleyip pulpa dediğimiz dişin canlı kısmını da enfekte etmesi sonucu yapılan tedavilerdir. Köklere özel aletlerle girilerek temizlenip dezenfekte edilir ve kalıcı bir malzemeyle doldurulur. Ardından üzerine kron kısmının dolgusu da yapılarak tedavi tamamlanır.


Dişin sadece kök kısmı kalmış olsa bile bu tedavi ile diş çekimine gerek kalmadan o dişi yıllarca kullanabilirsiniz. Uygulama videosunu seyrediniz.

 

Medikal Estetik Dolgular

Gülüş tasarımı tamamlayıcısı olarak planlanabilen bu dolguların uygulama ayrıntıları için bize ulaşınız.


Önce sonra görselleri görüşme esnasında gösterilmektedir.
 

Tüm antiaging ve estetik uygulamaları  sürecinizi yönetmek için danışmanlık hizmetimizden randevu alarak faydalanabilirsiniz.