whatsapp
Hakkımızda

Estetik diş hekimliğine gönül verdikten sonra zaman içinde, estetiğin, antiaging olmadan uzun soluklu olamayacağı kanaatine vardım.

Kliniğimdeki her tedavi planlaması sadece mevcut problemleri değil ilerde oluşabilecek olan potansiyel problemlerin engellenmesini de hedefler.

Antiaging ve iyi yaşam prosedürleri hakkındaki birikimlerimi paylaşabilmek için 2018 de açtığım youtube kanalım ‘KIZ KULiSi’ de bu yoldaki felsefemin bir kanıtıdır.

Kliniğime gelen her hastaya ayrıntılı bir dosya oluşturulur. Branşında uzman doktorlarımız ve asistanlarımız aynı felsefeyle benim yönetimimde hizmet verirler.

Antiaging smile esthetics (yaşlanma karşıtı gülüş estetiği) ile bütünleşen medikal estetik konusunda da destek verdiğimiz kliniğimde misyonumuz hastalarımıza olabilecek en doğal gülümsemeyi en uzun süre sağlayabilmektir.

Yeşim Makzume kimdir?

 

Ankara doğumlu Yeşim Makzume Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996’da mezun oldu. Hemen ardından Ankara’da, evlendikten sonra da İzmir’de kendi kliniğinde çalışma hayatına devam etti.

Daha sonraları İstanbul‘a taşındı. Bu yıllarda Boğaziçi Üniversitesi Pazarlama ve Halkla İlişkiler programını, ardından tıp mesleğinin işletimsel yönlerini öğrenmek için İstanbul Üniversitesi Sağlık İşletmeleri Yöneticiliği Programını bitirdi. Bayındır Hastanesi diş kliniğinde bir süre çalıştıktan sonra hastalarına İstanbul’da Swisscenterdent’de bakmaya devam etti. Ardından Prof. Dr. Tosun Tosun’un kliniğinde yoluna devam etti.

Kendine güvenin en iyi şekilde yansıtılmasında güzel ve doğal bir gülüşün çok önemli olduğu tezini savunan Yeşim Makzume çalışmalarını estetik diş hekimliği alanında ilerletti.

Diş hekimliği alanında ise CME İnternational bünyesinde Pacific University akreditasyonlu ‘Estetik Diş Hekimliği’ master programını tamamladı. Bunun dışında aldığı yurtdışı eğitimlerinden önde gelenleri şunlardır:
– İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Geneva Smile Center’da Genevre Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyesi Dr. Didier Dietschi’den gülüş dizaynı ve  estetiği  üzerine dersler aldı.‘Composites in aesthetics’workshoplarının hepsine  katıldı.
– İtalya’nın Milano kentinde Dr. Domenico Massironi‘den gülüş dizaynında lamine veneerler, estetik konseptler ve dijital uygulamaları konusunda dersler aldı. Microdentistry workshoplarına katılarak mikroskopla minimal invaziv treatment esasları konusunda kendini geliştirdi.
–Yunanistan’ın Atina kentinde  Dr.Stavros Pelekanos’dan estetik bölgede tek implant uygulamaları ve yumuşak dokuda optimum estetiği sağlama, konularında eğitim aldı.
– Dr. Galip Gürel‘in ‘Aesthetic Excellence’ adını verdiği estetik diş hekimliği çalışma ve geliştirme guruplarında yer aldı.

_Dr. Maxim Belograd Academy bünyesindeki estetik diş hekimliği gurubuna katılmış aşağıdaki workshoplarda yer almıştır:-Rubberdamology in prosthetic and aesthetic dentistry

                                                            -Temporary restorations : veneers and crowns

                                                            -The art of impression and retraction

                                                            -Direct  anterior composite restoration technics

_Dr.Edward Mclaren’den ‘Digital Smile Analysis and Photoshop  ‘konusunda ders aldı.

 

Diş hekimliğinin estetik yönüne bütüncül yaklaşımları da eklemek için Sağlık Bilimleri Üniversitesi’de fitoterapi, mezoterapi ve ozon uygulama eğitimlerini tamamlayarak yetki belgelerini aldı.

 

Medikal estetiğin gülüş dizaynında oldukça etkili olabileceğini de görerek diğer branşlarla doğru işbirliği ve yönlendirmenin çok önemli olduğuna inandı. Bu bağlanma dünyanın çeşitli ülkelerinde eğitimlere katıldı. Bunlardan en önde gelenleri şunlardır:
– Londra ‘da Dr. Zavier Goodarzian‘dan botoks ve dermal dolgu eğitimi.
– Practitioner Nurse Pam Cushing’den mezoterapi ve kimyasal peeling eğitimi.
– Miami’de Dr. Sacha S. Parker’dan ileri seviye dermal dolgu ve botoks eğitimi.
– Londra’da Dr.Zac Ally‘den ‘lipfiller masterclass‘ ve ‘facial analysis and volumetric facial rejuvenation‘ konularında eğitim aldı.

Halihazırda Nişantaşı’ nda bulunan kliniğinde hizmet vermekte ve Kent Üniversitesi’nde ‘Oral İmplantoloji ‘ yüksek lisansı yapmaktadır.

Estetik ve sağlık alanındaki bilgisini ve görüş açısını paylaşabilmek kendini güncellerken geleceğe hazırlanan kadınlarla etkileşim sağlayabilmek için ‘Kızkulisi’ adını verdiği bir youtube kanalı açtı.

Mesleğiyle ilişkili olduğunu düşündüğü sanata olan ilgisi ise çocukluk yıllarında başladı. Daha sonraları eserleri İzmir Resim Heykel Müzesi’nde sergilenen, yağlı boya karma sergilerinden ikisinde yer aldı.

Spor  her zaman hayatının içinde oldu. Lise yıllarında lisanslı olarak basketbol oynadı ve atletizm yaptı. Düzenli olarak yaptığı pilates ve ailece oynadıkları tenis her zaman hayatının bir parçası oldu.

Evli ve biri kız, biri erkek 2 çocuğu olan Yeşim Makzume İngilizce, Fransızca bilmektedir. Aynı zamanda lisanslı bir tenisçi ve sertifikalı bir ressamdır.