whatsapp
Çocuk Diş Hekimliği

Bebeklikten başlayarak hijyen eğitimi vererek başlıyoruz. Dişler çıkmaya başlayınca kontrol altına alıyor, ağız temizlik alışkanlıklarının doğru yaşta doğru şekillenmesine yardımcı oluyoruz. Çocuklarda en önemli şey oluşabilecek problemlerin önceden farkedilip önlem alınmasıdır.

  İletişim formu

  Çürüklerin engellenmesi, oluşmuşsa erkenden tedavi edilmesi ilerdeki diş dizilimi için çok önemlidir. Bu sayede bazı vakalarda tel takmasına gerek kalmaksızın düzeltilmesi bile sağlanabilir.

  Parmak emmek,tırnak yemek,dil emmek gibi zararlı alışkanlıkların farkedilip zamanında terk ettirilmesine yönelik tedaviler ilerde olabilecek uzun süreli tel tedavilerinin önüne geçebilmektedir.

  Yeni oluşmuş çürüklerde döner başlık kullanmaksızın çürüklerin basınçlı hava ve tozla temizlenebilidiği özel bir tedavi yöntemi sayesinde çocuklarla çok daha uyumlu ve konforlu bir tedavi seansı yapabilmek de mümkün olmaktadır.

  Erken süt dişi kayıplarında ‘yer tutucu’ denilen aparaylerle alttan gelen daimi dişin doğru yerde sürmesini sağlamak mümkündür.

  Fikir edinmek için videomuzu izleyiniz.

  Miniklere özel kendi formüllerimizden ürettiğimiz, solüsyonlar ve diş macunları da yutulma tehlikesi sonucu oluşabilecek zararlı madde birikimlerine karşı kullandığım fitoterapi yöntemlerinden bazılarıdır.

  İLETİŞİM BİZE YAZIN