whatsapp
Protez

Sabit Protezler

Tek veya çok sayıdaki diş eksikliği sebebiyle oluşan fonksiyon eksikliğini gidermek çin yapılan sabit yani hasta tarafından takılıp çıkarılamayan tedavilerdir.

  İletişim formu

  Kron

  Tek bir dişin sadece kökünün iş görür durumda olması durumunda veya herhangi başka bir sebeple dişin fazla miktarda madde kaybına uğraması durumunda yapılan uygulamalardır. Farklı porselen türevleri kullanılır. Halk arasında en çok bilineni zirkonya porselendir.

  Köprü

  Tek diş veya fazla sayıda diş eksikliği durumunda yan dişlerin de çok az miktarda küçültülerek destek alınması suretiyle eksik dişin yerine fonksiyon görecek çoklu üye içeren bir yapının ürettirilmesi ve yapıştırılması işlemidir. Porselen türevlerinden üretilir. En bilineni zirkonya porselendir. Fikir edinmek için videomuzu izleyin.

   

  Hareketli Protezler

  Genellikle çoklu diş eksikliklerinde, sabit protez veya implant için yeterli kemik desteğinin olmadığı durumda yapılan hasta tarafından takılıp çıkarılabilen protezlerdir. Dişle bağlantılarını sağlayan çok çeşitli düzenek seçenekleri mevcuttur. Bunların hangisinin seçileceğine hekimlerin ve hastanın ortak yaptıkları görüşme sonucu karar verilir. Fikir edinmek için videomuzu izleyiniz.

  Implant Destekli Protezler

  Tek veya çoklu diş eksikliklerinde, olmayan dişin yerine ‘implant’ dediğimiz doku dostu, kök benzeri titanyum materyaller kemik içine yerleştirilir. Bunların iyileşmesi tamamlandıktan sonra üzerlerine yapılan protezler o implanta özel ürettirilip implanta yapıştırılır. Bu protezler hareketli, sabit veya hibrit denilen kombine yöntemler kullanılarak yapılabilir. Fikir edinmek için videomuzu izleyiniz.

  İLETİŞİM BİZE YAZIN