whatsapp
Gülüş Tasarımı

Kişinin ağız ve diş yapısındaki bozukluklar gülüş tasarımı sayesinde ortadan kaldırılabilir. Daha sağlıklı gülüşler elde etmek için farklı yöntemler kullanılır.

  İletişim formu

  Yapılan çeşitli  işlemler bütünü sayesinde daha sağlıklı ve estetik gülüşlere sahip olmak mümkün. Bunun için uzman bir diş hekimiyle iletişime geçip uygulanacak tedavileri belirlemek yeterli olacaktır. Konusunda uzman ,yoğun çalışan hekimler genellikle muayene ücreti alırlar .Tedavinin gerçekleşmesi durumunda genel toplamdan düşerler. Muayene ücretinin alınmaması tercih için bir sebep olmamalıdır. Unutmayın ki yapılacak olan işlem tüm sosyal hayatınızı etkileyecek Bir kere de en iyisini yapıtırmak için güvendiğiniz hekimlerle mutlaka ilk görüşme yapmalısınız.

  Gülüş Tasarımı Nedir?

  Şüphesiz gülmek her insana iyi gelir ancak bazıları bu eylemi rahatlıkla yerine getirememektedir. Dişlerindeki seviye dengesizlikleri, diş eti rengindeki kararmalar, diş renginin sararması, diş eksikliği gibi sebeplerden dolayı insanlar gülmemeyi tercih etmektedirler.

  Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

  Öncelikle gülüşümüzde oluşan problemlerin belirlenmesi gereklidir. İlk muayenede belirlenen problemler, tedavi sürecinin devamı ve sonrası gibi aşamalardan oluşur. Gülüşümüzün estetik olması için tasarım aşamaları genel olarak şu şekildedir:

  • Ağız ve yüz yapısının ayrıntılı analizi yapılır. Bu aşamada kişinin alışkanlıkları,yaşam stili

  ,mesleği ,ten rengi …gibi birçok ayrıntı önem kazanır.

  • Hastanın beklentileri ve hekimin tavsiyesi doğrultusunda tasarım planlaması yapılır (kişinin istekleri, beklentileri, kişiliği ve fizyolojik yapısı dikkate alınmalıdır)
  • Video, fotoğraf ve 3D gibi ortamlarda yeni tasarımın yaklaşık görüntüsü elde edilir.
  • Hangi tip yöntemlerin kullanılacağı ve uygulama aşamalarına geçiş yapılır.

  Hastanın tasarımdan beklentileri ile doktorun kullanacağı yöntemler karşılıklı olarak konuşulmalıdır. Bazen ayrıntılı konuşma olmadığı için hastanın beklentileriyle sonuç birbiriyle örtüşmemektedir. Her istek her kişiye uygulanamayabilir. Bu durumda hastanın da durumu baştan bilip ona göre tedaviye başlaması her iki taraf için daha sağlıklı olmaktadır.

  Gülüş Tasarımı Kimlere Uygulanır?

  Bazı kişilerin doğuştan ağız ve diş problemleri olabiliyorken bazen de yanlış fırçalama teknikleri, bakımsızlık veya kaza gibi sebeplere bağlı olarak sonradan ortaya çıkabilmektedir. Diş ve ağız yapısında problemi olan hemen herkes gülüş tasarımı yaptırabilir. Sadece çocukların gelişimini tamamlamaları gerekmektedir. Bunun dışında yetişkin olan herkese uygulanabilmektedir. Dişlerinde büyük problem olmadan sadece estetik açıdan süsleme, renk değişimi gibi sebeplerle de estetiğe ihtiyaç duyan birçok insan vardır. Kendine güvenen bir gülüşe sahip olmak için bu işlemi yaptırmaktadırlar. Sosyal ortamlarda rahatlıkla gülüp, poz verebilmek için özellikle kadınlar, mankenler ve ünlüler estetik yaptırmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde kısa sürede güzel gülüşlere sahip olmak mümkün.

  Gülüş Tasarımı Çeşitleri Nelerdir?

  Her probleme göre farklı estetik çeşitleri mevcuttur. Ayrıca kişinin isteğine göre de farklı yöntemler kullanılmaktadır. Genel olarak tasarım için kullanılabilen tedavi protokollerini listeleyelim:

  • Diş beyazlatma
  • Dişlerin aynı seviyede ve dizilişte olmasını sağlama amacıyla kullanılan teknikler
  • Gülüşün dudak kıvrımlarıyla uyumlanması için uygulanabilen teknikler
  • Çürük diş, diş eti rahatsızlıkları veya diş kaybının giderilmesi
  • Veneer uygulamaları
  • Yüzün ve çene yapısının daha sağlıklı ve orantılı bir görünüme kavuşturulması için uygulanabilen teknikler

  Her kişiye göre farklı tedavi kombinasyonu kullanılmaktadır. En doğru yöntemi belirleyecek olan kişi doktordur. Bazen hastalar kulaktan duyma bilgilerle tasarım istemektedir. Ama istenen tasarım o kişiye uygun olmayabilir. Bunun için güvendiğiniz doktorun tavsiyelerine uymak en doğrusu olacaktır.

  Gülüş Tasarımı Sonrasındaki Avantajlar 

  Kişiler sağlıklı ve göz alıcı diş yapısına kavuşmak için gülüş tasarımı yaptırmaktadır. Nitekim her işlem sonrasında hayallerine bir adım daha yaklaşmaktadırlar. Tasarım sonrası avantajlar ise,

  • Dişlerin renkleri daha aydınlık ve temiz bir görünüme ulaşır.
  • Çene yapısıyla uyumlu sağlıklı dişler elde edilir.
  • Diş etleri daha sağlıklı olur.
  • Diş kayıpları ve kırıkları giderilip, tam bir görüntü sağlanır.
  • Kişinin kendine güveni artar.

  Her birey dış görünümüne büyük önem verir. Dış görünüm ise sürekli insanlarla iletişim halinde olmamız sebebiyle ağız ve diş sağlığından geçer. Daha sağlıklı ve estetik görünümlü dişler için gülüş estetiği herkese ışıltılı gülüşler sunar.

  Gülüş Tasarımı Fiyatları 2022

  Her konuda olduğu gibi yapılan işlemler doğrultusunda gülüş tasarımının fiyatı değişmektedir. Yapılan işlemler kişiye özeldir. Her kişiye çıkarılacak olan maliyet de farklılık gösterecektir. Bazen kişiye bir işlem yapılıp  daha az fiyat çıkarken bazen de birden fazla işlem yapıldığı için daha farklı bir fiyat söz konusu olmaktadır. Ayrıca hekimin fiyat politikası ,kliniğin sunduğu teknoloji ve tedavi yöntemleri de fiyatı etkilemektedir. Diş muayenesi yapılıp izlenecek tedavi yöntemi belirlendiğinde net bir fiyat ortaya çıkacaktır.

  Gülüş Estetiği Tedavisi

  Kişinin görünümü bozulan diş yapısı ve diş eti rahatsızlıklarının estetik açıdan daha güzel ve doğal bir görünüme kavuşturulması için yapılan tedaviler bütününe gülüş tasarımı adı verilir. Kişiden kişiye değişen tedaviler kalıcı çözümler sunmaktadır. Tedavi sonrası yepyeni bir gülüşe sahip olmak oldukça tatmin edicidir.  Diş rengini beyazlatma, diş etlerinin tedavisi ve renginin düzeltilmesi, diş kaybı sonucu oluşan boşluğa yeni bir dişin eklenmesi gibi işlemler sayesinde gülüşler daha güzel görünüme kavuşmaktadır. Gülüş estetiği tedavisi uzman bir doktor ile yürütülmelidir.

  Gülüş Estetiği Kalıcı Mı?

  Estetik yaptıran kişilerin en büyük merak konusu kalıcılıktır. Bunu belirleyecek olan ise yine kendileridir. İşlem bittikten sonra uyulması gereken kurallar, bakım, kontrol gibi rutinleri dikkatle yerine getiren kişiler yapılan işlemin ömrünü uzatmaktadır. Sonuç olarak sonradan yapılan bir işlem olduğu için dikkat edilmesi gerekir. Nitekim kendi doğal dişlerimiz bile yanlış işlemlerden zarar görürken estetik sonrasında da dişlere özen gösterilirse kalıcılık artmaktadır.

  Gülüş Estetiği Yaptıranların Yorumları

  Daha estetik bir diş görünümüne sahip olmak isteyenler estetik sonrası düşüncelerini paylaşmaktadırlar. Birçoğu bir arkadaşı veya yakını vasıtasıyla estetik yaptırdığını söylemektedir. Önce tereddütle yaklaştıklarını ve ardından büyük bir rahatlama geldiğini belirtmektedirler. Birçoğu ise daha önce bu işlemi yaptırmadıklarına pişman olmaktadırlar. Artık rahatlıkla gülümseyip sağlıklı bir diş yapısına kavuşmanın verdiği mutluluğu paylaşmaktadırlar.Güvendiğiniz bir hekime gülüş tasarımı yaptırmayı neden düşünmeyesiniz?

  Gülüş Estetiğinde Kaplama Her Zaman Yapılır Mı?

  Kaplama yani veneerlar her tedavide kullanılacak diye bir kaide yoktur. Önemli olan dişin buna ihtiyacının olup olmamasıdır. En çok tercih edilen zirkonyum veya benzeri yapıda ama daha  kaplamadır. Işığı geçirgen saydam yapısıyla doğal görünüm sağlamaktadır. Genellikle ön dişlerde kullanılmaktadır. Full porselen kaplama uzun yıllardır kullanılmaktadır. Ancak bu kaplama için dişin mevcut olması gerekir. Diş etrafı hafif düzeyde inceltilerek kaplama yapılır. Laminate veneer kaplama estetik ve doğal bir görüntü sağlar. Bu kaplama aynı zamanda dişlerde meydana gelen sararmalarda ve çatlaklarda kapatıcı ve engelleyici olarak devreye girmektedir.

  Laboratuvar ortamında hazırlanıp hızlı ve pratik bir şekilde işlem kolaylığı sağlamaktadır. Her dişe farklı kaplama metotları uygulanabildiği gibi bazı dişlere kaplama yapılmayabilir. Buna karar verecek olan kişi doktorunuz olacaktır.

  Gülüş Estetiğini Bozan Çenedeki Bozukluklar Nasıl Giderilir?

  Çene bozukluğu genetik olabilmektedir. Gülüş estetiğini bozan bir durum olsa da tedavisi mümkündür. Bu tedavi için kişinin kemik yaşı gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir. Bu bozukluklarda öncelikle ortopedik işlemlerle tedavi yoluna gidilmelidir. Diş hekiminizin tavsiyesi üzerine gece plakları veya splintler (ısırma plakları) kullanılabilir. Ayrıca kas ve eklem içine yapılan enjeksiyonlar sayesinde de rahatlama meydana gelebilmektedir.Bazı bozukluklar ancak ortopedik cerrahi ile düzeltilebilir.Yapılan cerrahi yöntemlerin ardından uygulanan farklı gülüş tasarımı yöntemleriyle siz de sağlıklı ve gayet estetik bir görünümde olan çene ve diş yapısına sahip olabilirsiniz.

   

  İLETİŞİM BİZE YAZIN