Ortodonti

Şeffaf Plak Tedavisi
Gelen hastanın panoramik dediğimiz tüm dişleri gösteren bir radyografı alınır ve ağız içi muayenesi yapılır. Bilgisayar ortamında alt ve üst diş diziliminin ölçüsü alındıktan sonra dijital ortamda simülasyonu yapılan tedavi aşamaları hastaya birebir gösterilir. Tedavi planı kabul edildikten sonra başlamadan hemen önce veya eş zamanlı olarak kısa sürede bitirilmek kaydıyla var olan tüm çürüklerin tedavisi yapılır. Hastaya özel üretilen şeffaf plaklar hastaya verilir ve nasıl kullanacağı anlatılır. Ekibimiz plakların kullanım aşamasında hastayı bizzat takip eder, hatırlatmalarda bulunarak interaktif bir şekilde sürece dahil olur. Amaç ilk günlerdeki uyum aşamasını rahatlatmak ve hastaya maximum konfor sağlamaktır. Estetik diş hekimliğinin geldiği son nokta olan bu tedavi çok büyük avantajlar sunar. Benim en sevdiğim avantajı ise sosyal hayattan kişiyi koparmamasıdr.
Örneğin; çok önemli bir toplantıya veya mezuniyet balosuna giderken tellerle gözükmek istemiyorsunuz. O gece plakları çıkartmak çok kolay. Temizliği ve bakımı çok pratik. Koku ve renklenme yapmaz. Fikir edinmek için
videomuzu izleyiniz.

seffaf plak1.png

Ortodonti Tel Tedavisi
Ortodontik braketlerin dişlerin üzerine geçici bir materyalle yapışıtırılması ve bu braketlere tellerin takılarak dişlerin anormal konumlarının düzeltilmesi tedavisidir. Teller dişlerin dış yüzeyine olduğu gibi özel bir teknikle iç yüzeyine de takılabilir. Bu braketler şeffaf seçilebildiği gibi porselen gibi diş rengine en yakın bir materyalden de seçilebilir. Fikir edinmek için
videomuzu izleyiniz.

Myofonksiyonel Tedavi
Bazı diş dizilimi bozukluklarının kaynağı ağız çevresindeki dış ve iç kasların veya dil kaslarının dengesiz çalışmasıdır. Bozuk dizilime bazı durumlarda ağızdan solunum ve konuşma bozuklukları da eşlik edebilir. Bu gibi vakalarda çeşitli apareyler kullanılarak bu tür sorunlar giderilidığinde diş dizilimi de düzelir. Bazı vakalarda bu tedavi ile tel tedavisi kombine de kullanılabilir. Tedavi kas egzersizleri ve fizyoterapi ile desteklenebilir.


Ortognatik Cerrahi
Bazı ileri vakalarda çenelerin birbirine göre konumları çok dengesizdir. Dişler mükemmelen yapılsa da kişinin fonksiyonel olarak ve estetik olarak uygun şekilde iyileşmesi imkansızdır. Bu taktirde plastik cerrahi ile ortak yapılacak çalışma sonucu çeneler, cerrahi ile yeniden konumlandırılır. Ardından tamamlayıcı tedaviler ile hedeflenen gülüş estetiğine ulaşılır.