Alternatif Tedaviler

Fitoterapi
Fitoterapi, bitkiler ve doğal kaynaklar kullanılarak yapılan kimyasal ve ilaçlardan arındırılmış bir tedavi yöntemidir. Geleneksel tıpta asırlardır kullanılmakta iken günümüzde de son yıllarda yeniden gündeme gelmiştir.

 

Kliniğimde öncelik her zaman doğal kürler olduğu için bu bağlamda hastalarıma kendi oluşturduğum formüllerle katkısız, kimyasalsız bir rehabilitasyon sağlamak için devamlı olarak çalışıyoruz, yenilikleri takip ediyoruz. Kendi hazırladığımız dezenfektan solüsyonlar, özel amaçlı diş macunları bu uygulamalardan birkaçı.

Ozon Terapi
Ozon gazı oluşturan özel cihazlarla majör ve minör olarak uygulanan doğal bir antiaging ve dezenfeksiyon yöntemidir. Bağışıklık sisteminin desteklenmesi ve hızlı iyileşme istenen özellikle diyabet, kanser gibi hastalığı olan vakalarda kuıllanılabilir.

Ozon Terapi.TIF

Mezoterapi
Sistemik olarak ilaç verilmesi istenmeyen durumlarda mezoterapi uygulamalarıyla ödemli alana lokal (sadece ilgili bölgeye) verilen ilaçlarla iyleşme hedeflenir.

 

Akupunktur
Özellikle temporomandibuler eklem rahatsızlıklarında, kas ağrılarının giderilmesinde, hastanın sakinleştirilmesinde kullanılabilir.