whatsapp
DOĞAL, KALICI VE MEMNUNİYET ODAKLI... ÜCRETSİZ KONSÜLTASYON
Bruksizm Tedavisi

Diş gıcırdatma ve diş sıkma hareketinin istemsiz ve çok sık yapılması durumunda bruksim yani diş gıcırdatma bir alışkanlığa dönüşür ve istemsiz olduğu için de kendiliğinden kaybolmaz. İlk zamanlar çok farkedilmeyen bu durum diş hekimi kontrolünüzde farkedilirse fazla zarar vermesine fırsat verilmeden bıraktırılabilir. Farkedilmezse genellikle çenelerde sabah ağrıları ile kendini belli etmeye başlar. İleri vakalarda dişlerin çiğneyici yüzeyleri aşınır hatta zamanla dentin dediğimiz daha sarımsı olan dişin alt tabasına kadar gider. Bu durumun ilerlemesi dişler için çok sakıncalıdır. Dentin tabakasının açığa çıkması, dişlerin koruyucu tabakasının kaybedilmesine; renk, şekil bozukluklarına, kırıkların oluşmasına ve dişin kaybına kadar gidebilir.

  İletişim formu

  İlk aşama tedavisi en basit olanıdır:

  Gece Koruyucusu Plaklar
  Size özel yapılan şeffaf plaklar takılarak gece boyunca yapılan hareketlerden diş yüzeylerinin korunması sağlanır. Bazı durumlarda daha, kalın plaklarla kaslar da tedavi edilir.

  Botoks
  Çiğneme kasları çok kuvvetli olan kişilere botoks enjeksiyonu yapılarak kasları istemsizce kasmasının önüne geçilmiş olunur. Çok etkili bir tedavidir.

  Akupunktur
  Kas ağrılarının tedavisinde ve ödem çözmede oldukça başarılı olan, genellikle diğer tedavilerle kombine kullanılan bir yöntemdir. Hatta psikiyri ile birlikte çalışılan vakalarda bu konuda da yardımcıdır.

  Fizyoterapi
  Çok ileri vakalarda temporomandibuler eklem defektlerinin de eklenirse fiyoterapi ile kombine edilebilir.

  TEDAVİ HAKKINDA
  img-responsive ÇALIŞMA UZUNLUĞU 5-8 SAAT
  img-responsive ANESTEZİ LOKAL ANESTEZİ
  img-responsive HASTANEDE KALMA YOK
  img-responsive İŞE DÖNÜŞ HEMEN
  img-responsive TAM İYİLEŞME 1-7 GÜN
  img-responsive YAŞAM BOYU GARANTİ
  Bize Ulaşın

   Blog
   Son Yazılarımıza Göz Atın!
   Lingual Tel Tedavisi
   Daha Fazla
   TME Eklem Tedavisi
   Daha Fazla
   Home Care Bakım Seti Uygulaması

   Dental SPA uygulamasının son kısmında da kişiye özel hazırlanan karışımlar, kişinin 3 gün boyunca evde uygulayabileceği miktarlarda hastalara verilir. Her gün akşam son fırçalamadan sonra 5-10 dakika uygulaması tavsiye edilir.

   Daha Fazla
   Ozon Yıkama Terapisi

   Ozon gazının tıptaki kullanımı gün geçtikçe artmakta antiaging ajanı olarak yerini sağlamlaştırmaktadır. Ozon gazının özel bir cihaz yardımıyla seyreltilmesi ve uygun karışımlarla ağız içi dokularda kullanılması antibakteriyel etkisi bakımından oldukça etkilidir. SPA uygulamasında sadece gerekli vakalarda ozonlu suyla yıkama terapisi uygulanması yapılmaktadır.

   Daha Fazla
   Lif Mezoterapisi

   Kişiye özel ihtiyaca göre hazırlanan hyaluronik asit ve vitamin karışımları içeren solüsyonların tüm diş destek dokularına mikro veya makro enjeksiyonudur. Diş çevresindeki destek dokular olan ligamenler ne kadar sağlam ve sağlıklı olursa dişler de o kadar uzun süre sağlam ve sağlıklı kalır, çürüklere karşı daha dirençli olur. Ligament dediğimiz, dişleri kemiklere bağlayan dokular da çoklukla […]

   Daha Fazla
   Organik Doğal Kür ve Karışımlarımla Masaj Teknikleri

   Siz kulaklığınızdan dilediğiniz müziği dinler veya özel ekranınızdan istediğiniz bir videoyu izlerken size özel hazırlanan ayurvedik karışımlar kullanılarak diş etlerine ve destek dokularına kan akımını hızlandırıcı, canlandırıcı masaj uygulaması yapılır. Ardından organik özel karışımlarla dişetlerini ve destek dokularını besleyen bir maske sürülür, 15 dakika sonra da fazlası ağız ortamından uzaklaştırılır. Tıpkı yüzünüzde uygulanan maske bakımlarından […]

   Daha Fazla
   İLETİŞİM BİZE YAZIN