whatsapp
DOĞAL, KALICI VE MEMNUNİYET ODAKLI... ÜCRETSİZ KONSÜLTASYON
Diş Beyazlatma

 

  İletişim formu

  Diş minesi üzerindeki veya iç yapısındaki değişik renklenmelerin uygun tedaviler ile giderildiği kozmetik müdahaleye diş beyazlatma denir. Bu tedavi tekniğinde kişinin kendi diş rengi belirlenir. Genetik olarak kişinin diş rengi tam anlamıyla beyaz olmayabilir.Uygulanan tedaviyle bu rengin en zından 2 ton açılması hedeflenir.

  Diş beyazlatma tedavisinde sanıldığının aksine birden fazla metod uygulanabilir.Hangi yöntemin  kullanılacağına kişinin mevcut olan diş yapısına ve rengine bakılarak  karar verilir.

  Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir?

  Estetik gülüş tasarımı yapılırken beyazlatma çeşitli evrelerde kullanılabir.Kadın ve erkeklerin son yıllarda en sık yaptırdığı diş beyazlatma tedavisi tek başına da çok yaygın şekilde uygulanabilir.Estetik  gülüşe sahip olmak isteyen herkes bu tedaviden faydalanabilir.

  Diş Beyazlatma (Bleaching) Nasıl Yapılır?

  Tedavi genel anlamda iç beyazlatma ve dış beyazlatma olarak 2 farklı alanda uygulanır .Hangi katmanlara kadar beyazlatılacağına hekim kişinin diş yapısına ve rengine göre karar verir. İlk aşamada çıkartılabilen tüm lekelerin çıkarılması için diş taşı temizliği uygulanır.Beyazlatma işlemi için dişler hazır hale getirilir. Dişin dış kısmına cila işlemi yapılır. Daha sonra diş tonu belirlenir. Bu aşamada fotoğraflama yapılır ve hastanın onayı alınır. Belirlenen diş tonuna hasta onay verirse doktor tarafından diş üzerine beyazlatıcı ajan  sürülür.Hekimin tercihi olan yöntemle  beyazlatma ışık,ısı veya lazer ile sağlanır. İşlem süresi ortalama 45 dakikadır. Aynı gün içinde 15-20 dakikadan oluşan 2 veya 3 seans uygulama yapılabilir.

  Diş Beyazlatma (Bleaching) Yöntemleri

  Ev tipi beyazlatma, ofis tipi beyazlatma ve kombine beyazlatma olmak üzere üç farklı teknik kullanılır. Kişiye özel hazırlanan beyazlatma plakları ile işlem yapılmasına ev tipi beyazlatma denir. Plak içerisinde etken madde içeren jeller vardır.Bu plak genellikle gece yatarken takılıp sabah çıkartılmak üzere ortalama sekiz on saat boyunca diş üzerinde kalır. İstenilen beyazlık derecesine ulaşmak için doktorunuzun önerdiği gün kadar uygulanmalıdır.Ofiste diş beyazlatma tekniğinde lazer tedavisi ve değişik ısı ve ışık kaynakları kullanılır. Diş minesinin üzerine sürülen beyazlatma jeli lazer ışınları veya diğer aktifleştirici etkenlerle  aktif hale getirilir.

  İşlem süresi ortalama bir saattir. Tek seansta mükemmel sonuçlar elde edilir. Kombine diş beyazlatma tedavisinde klinikte işlem yapıldıktan sonra ev tipi tedavi yöntemi ile desteklenebilir. Ofis tipi beyazlatma uygulama açısından daha pratik ve etkilidir.

  Diş Beyazlatma(Bleaching) İşleminin Yan Etkisi Var Mıdır?

  Tedavi için kullanılan jellerin bazıları  dişlerin yüzeyinde aşınmalara neden olabilir. Bu aşınmalar minimum derecededir.Sıcak ve soğuk içeceklerin tüketilmesinde hassasiyet oluşabilir. Bu hassasiyet yirmi dört saat içinde kendiliğinden geçer. Geçmemesi durumunda işlemi yapan diş hekimine muayene olmak gerekir. Yapılan araştırmalar sonucunda beyazlatma tedavisinin ciddi bir yan etkisi olmadığı görülmüştür.

  Diş Beyazlatmanın (Bleaching) Yan Etkileri Nelerdir?

  Tecrübeli diş hekimi tarafından uygun teknikler kullanarak uygulandığı sürece herhangi bir yan etkisi yoktur. Nadir de olsa görülebilecek yan etkileri sıralayacak olursak:

  • Diş minesinin sertliğinde azalma.
  • Diş minesinde hassasiyet gelişmesi.
  • Beyazlatma jelinin diş etine yanak ve dudak dokularına değerek yanık oluşturması.
  • Dişlerde aşırı su kaybı nedeni ile opak görüntünün oluşması.

  Sıraladığımız bu yan etkilerin görülme olasılığı uygulayıcıya bağlı olarak çok düşüktür.Dehidratasyon yaklaşık bir hafta içinde  geriye döner,dişler kaybettiği suyu geri kazanır. Opak görüntü,suyun geri kazanılması  ile birlikte şeffaf ve parlak bir hal alır. Diş renginin grileşmesi kullanılan jelin uygunsuz olması veya bazı diş yapılarına bağlı olarak meydana gelebilir. İşlem öncesinde hekimlerimiz tarafından tüm olasılıklar hakkında bilgi verilir.

  Diş Beyazlatmaya (Bleaching) Neden İhtiyaç Duyulur?

  Genetik olarak sarı tonlarda ve gri diş rengine sahip olunması veya zamanla  sigara, çay ve kahve gibi ürünlerin çok sık tüketilmesi ile diş renginin koyulaşması veya  estetik kaygıların ön planda olması ile gülüş tasarımına ihtiyaç duyulması sonucu kişide meydana gelen öz güven eksikliğinin giderilmesi amacıyla diş beyazlatma tedavisi uygulanır. Son yıllarda moda haline gelen gülüş tasarımı tedavisi farklı tedavilerin kombinlenmesi ile oluşur. Gülüş tasarımı denildiğinde akla ilk gelen işlem beyaz dişlerin kazanılmasıdır. Estetik kaygıların yaşandığı günümüzde yüz estetiğinin en önemli parçası dişler ve ağız yapısıdır.

  Diş şekli ne kadar düzgün olursa olsun diş rengi koyu olduğu sürece estetik görüntüden söz edilemez. Bu nedenle diş renginden mutlu olmayan ve daha beyaz dişlere sahip olmak isteyen diş beyazlatma tedavisinden faydalanabilir.

  Diş Beyazlatma (Bleaching) Sonrasında Hassasiyet Oluşur Mu?

  Beyazlatma için yapılan işlemlerde dişlerin yüzeyine minimal işlemler uygulanır. Hafif dereceli baskılar ile yüzeysel plaklar kaldırılır ve renk tonu ayarlanır. Bu nedenle işlem sonrasında mine tabakasının incelmeme sağlanır. İlk 24 saat hassasiyet oluşması normaldir. Bu sürenin sonunda hassasiyet problemi ortadan kalkar. Ayrıca, diş beyazlatma tedavisi hakkında bilinen en büyük yanlış ,hassasiyet sorununun kalıcı olduğudur. İşlem öncesinde hekimlerimiz detaylı bilgi  verecektir.

  Diş Beyazlatma (Bleaching) Diş Yapısına Zarar Verir Mi?

  Diş minesi genetik olarak  dayanıklı ve kolay aşınmayan bir yapıdadır. Bu nedenle beyazlatma tedavisi gibi yüzeysel tedaviler sonucunda yapısı kolay kolay  bozulmaz. Bu nedenle beyazlatma işlemi yaptırmak isteyip diş yapısının bozulacağından korktuğunuz için karar veremiyor olabilirsiniz.Bu tür hasarlar tecrübeli bir hekimin doğru tekniği kullanması sayesinde  kolay kolay oluşmazlar.

  Dişler Beyazlığını (Bleaching) Nasıl Kaybeder?

  Dişin en dış katmanında mine tabakası bulunur. Bu tabaka gördüğümüz gibi pürüzsüz ve bütün bir tabaka değildir.Micro olarak incelendiğinde  delikli ve pürüzlü bir katmandır. Sigara, çay, kahve ve tüketilen diğer renkli gıdalar bu mine tabakasının delikleri arasında girer. Yeterli temizlik ve bakım uygulanmadığı taktirde diş yüzeyinin rengi zaman içerisinde koyulaşır. Erken dönemde müdahale edilmeyen renk değişimleri sadece fırçalama tekniği ile giderilemez. Dişin iç tabakasına kadar ulaşan koyu halkalar lazer ışını gibi teknikler ile giderilebilir.

  Diş Beyazlatma (Bleaching) Merkezleri

  Son yıllarda artan yoğun talepler neticesinde beyazlatma tedavisi hizmeti veren kurumların sayısı artmıştır. Klinik sayısının artması hizmet kalitesinin düşmesine neden olmuştur. Detaylı araştırma yaparak tedavi merkezi seçimi  doğru yapılmalıdır. Kaliteli bir klinik olması yetmez,çalışan hekimlerin eğitim ve tecrübe seviyeleri de incelenmelidir.İnceleme sonucunda hekime güven duyabilmişseniz diş beyazlatma tedavisi yaptırabilirsiniz.

  Diş Beyazlatma (Bleaching)Yaptıranlar

  Alanında uzman hekimler dişin ihtiyacını ve diş yapısı için gerekli olan doğru malzemeyi çok iyi bilir. Bu nedenle diş temizlerken ve beyazlatırken diş dokularının sağlığını korur.

  Diş Beyazlatma (Bleaching) Fiyatları 2022

  Hizmet veren kliniklerin tedavi imkanları, kullandıkları aletleri ve hekim kalitesi birbirinden farklıdır. Bu nedenle tedavi ücretleri de aynı değildir. Beyazlatma işleminin kaç seans uygulandığı, diş hekiminin bu alanda tanınmış olması, kullanılan ürünlerin kalitesi, işlem için gerekli olan personel sayısı, hastanın diş yüzeyinde var olan plakların derecesi ve piyasa değerleri göz önüne alınır. Uzun yıllar kalıcı ve bembeyaz diş görüntüsüne sahip olmak için kaliteli hizmet sunan klinikleri tercih etmelisiniz. Kliniğin daha önce verdiği tedavi sonuçları incelenmeli ve eski hastalarının yorumları mutlaka değerlendirilmelidir. Sıraladığımız bu kriterlere dikkat ettiğiniz sürece kaliteli diş beyazlatma tedavisi olabilirsiniz.

  TEDAVİ HAKKINDA
  img-responsive ÇALIŞMA UZUNLUĞU 5-8 SAAT
  img-responsive ANESTEZİ LOKAL ANESTEZİ
  img-responsive HASTANEDE KALMA YOK
  img-responsive İŞE DÖNÜŞ HEMEN
  img-responsive TAM İYİLEŞME 1-7 GÜN
  img-responsive YAŞAM BOYU GARANTİ
  Bize Ulaşın

   Blog
   Son Yazılarımıza Göz Atın!
   Lingual Tel Tedavisi
   Daha Fazla
   TME Eklem Tedavisi
   Daha Fazla
   Home Care Bakım Seti Uygulaması

   Dental SPA uygulamasının son kısmında da kişiye özel hazırlanan karışımlar, kişinin 3 gün boyunca evde uygulayabileceği miktarlarda hastalara verilir. Her gün akşam son fırçalamadan sonra 5-10 dakika uygulaması tavsiye edilir.

   Daha Fazla
   Ozon Yıkama Terapisi

   Ozon gazının tıptaki kullanımı gün geçtikçe artmakta antiaging ajanı olarak yerini sağlamlaştırmaktadır. Ozon gazının özel bir cihaz yardımıyla seyreltilmesi ve uygun karışımlarla ağız içi dokularda kullanılması antibakteriyel etkisi bakımından oldukça etkilidir. SPA uygulamasında sadece gerekli vakalarda ozonlu suyla yıkama terapisi uygulanması yapılmaktadır.

   Daha Fazla
   Lif Mezoterapisi

   Kişiye özel ihtiyaca göre hazırlanan hyaluronik asit ve vitamin karışımları içeren solüsyonların tüm diş destek dokularına mikro veya makro enjeksiyonudur. Diş çevresindeki destek dokular olan ligamenler ne kadar sağlam ve sağlıklı olursa dişler de o kadar uzun süre sağlam ve sağlıklı kalır, çürüklere karşı daha dirençli olur. Ligament dediğimiz, dişleri kemiklere bağlayan dokular da çoklukla […]

   Daha Fazla
   Organik Doğal Kür ve Karışımlarımla Masaj Teknikleri

   Siz kulaklığınızdan dilediğiniz müziği dinler veya özel ekranınızdan istediğiniz bir videoyu izlerken size özel hazırlanan ayurvedik karışımlar kullanılarak diş etlerine ve destek dokularına kan akımını hızlandırıcı, canlandırıcı masaj uygulaması yapılır. Ardından organik özel karışımlarla dişetlerini ve destek dokularını besleyen bir maske sürülür, 15 dakika sonra da fazlası ağız ortamından uzaklaştırılır. Tıpkı yüzünüzde uygulanan maske bakımlarından […]

   Daha Fazla
   İLETİŞİM BİZE YAZIN