whatsapp
DOĞAL, KALICI VE MEMNUNİYET ODAKLI... ÜCRETSİZ KONSÜLTASYON
Dişeti Hastalıkları Tedavisi

Dişetlerinin sağlıklı olması dişlerin sağlıklı kalabilmesi için şarttır. Bunun için 6 ayda bir kez kontrole
gelmeniz önerilir. Dental SPA exclusiv uygulamalarımızdan da faydalanarak ağız içi sağlığını ve
estetiğini maksimum düzeyde sağlayabilirsiniz. Diş fırçalamanın esaslarını ve temizliğin nasıl yapılması gerektiğini videomuzdan izleyiniz.

    İletişim formu

    Dişeti İltihabı Tedavisi

    Ağız hijyenine gereken önemin verilmemesi, yetersiz temizlik diş etlerinde iltihaplanmaya ve diştaşı oluşumuna sebebiyet verir. Tedavi edilmemesi durumunda diş kaybına kadar gidebilecek olan bir sürecin başlangıcı söz konusu olabilir. Genellikle tedavi protokolü iyi bir diştaşı ve plak temizliği ile başlar. Ardından hastalığın derecesine göre ozon tedavi, lazer veya mezoterapi ile desteklenebilir. Seans sayısı ve kontrol protokolleri vakaya göre değişebilir. Bu hastalarda uzun dönem tedavi başarısını etkileyen en önemli faktör hastaların tedavi sonrası harfiyen uyguladıkları hijyen protokolünü devam ettirmeleridir.
     

    Derin Diş taşı temizliği
    Diş taşları oluşumu günümüz beslenme şartlarında hemen herkesde oluşabilmektedir. Eğer 6 aylık kontroller zamanında yaptırılırsa bunlar düzenli olarak ağız ortamından uzaklaştırıldığından dolayı dişetleri gül kurusu pembe renginde ve sağlıklı kalacaktır. Ancak kontrollerin aksaması ve ağız bakımına gereken önemin gösterilmemesi durumunda dişetlerinin sağlığı bozulacak, taşlar çoğalacak; zamanla ileri vakalarda dişeti çekilmesi ve ona eşlik eden kemik erimeleri de görülebilecektir. Bu gibi durumlarda sadece dıştan görünen taşların değil kemik arsına girmiş daha derin taşların da ortamdan uzaklaştırılması gerekir. Anestezi altında yapılan işlem 1 veya daha fazla seanslar gerektirebilir. Fikir edinmek için videomuzu izleyiniz.

    Gingivektomi
    Dişetlerinin kole kısmından bir miktarının kesilerek çıkartılması işlemidir. Bazı sistemik hastalıklara eşlik edebildiği gibi herhengi başka sebepten dişetlerinin büyümüş olması durumunda yapılabilen bir işlemdir. Ya da kişi estetik nedenlerle dişetlerinin daha az görünmesini isteyebilir. Bu gibi durumlarda lazer ile dişetleri kesilerek seviyelenir. Öncesi sonrası görselleri için tıklayınız.
     

    Gingivoplasti

    Diş etlerinin görünümünü düzeltmek, seviyelerini eşitlemek için yapılan işlemdir. Daha çok komple gülüş tasarımı planlanan hastalarda uygulanır.
     

    Flep operasyonu ve kemik cerrahisi

    Diş etlerinin herhangi bir sebeple geri çekilmesi söz konusu olabilir. Dişeti çekilmesinin köklere kadar ilerlemesi durumunda bazı tedaviler kombine edilebilir. Bazı hastalarda sadece yumuşak doku greftleri yeterli iken bazı hastalarda kemik greftleri de gerekebilir. Uzman doktorlarımız kaç seanslık nasıl bir tedavinin yapılmasını uygun görürlerse ona göre tedavi planı yapılmaktadır.

    TEDAVİ HAKKINDA
    img-responsive ÇALIŞMA UZUNLUĞU 5-8 SAAT
    img-responsive ANESTEZİ LOKAL ANESTEZİ
    img-responsive HASTANEDE KALMA YOK
    img-responsive İŞE DÖNÜŞ HEMEN
    img-responsive TAM İYİLEŞME 1-7 GÜN
    img-responsive YAŞAM BOYU GARANTİ
    Bize Ulaşın

      Blog
      Son Yazılarımıza Göz Atın!
      Lingual Tel Tedavisi
      Daha Fazla
      TME Eklem Tedavisi
      Daha Fazla
      Home Care Bakım Seti Uygulaması

      Dental SPA uygulamasının son kısmında da kişiye özel hazırlanan karışımlar, kişinin 3 gün boyunca evde uygulayabileceği miktarlarda hastalara verilir. Her gün akşam son fırçalamadan sonra 5-10 dakika uygulaması tavsiye edilir.

      Daha Fazla
      Ozon Yıkama Terapisi

      Ozon gazının tıptaki kullanımı gün geçtikçe artmakta antiaging ajanı olarak yerini sağlamlaştırmaktadır. Ozon gazının özel bir cihaz yardımıyla seyreltilmesi ve uygun karışımlarla ağız içi dokularda kullanılması antibakteriyel etkisi bakımından oldukça etkilidir. SPA uygulamasında sadece gerekli vakalarda ozonlu suyla yıkama terapisi uygulanması yapılmaktadır.

      Daha Fazla
      Lif Mezoterapisi

      Kişiye özel ihtiyaca göre hazırlanan hyaluronik asit ve vitamin karışımları içeren solüsyonların tüm diş destek dokularına mikro veya makro enjeksiyonudur. Diş çevresindeki destek dokular olan ligamenler ne kadar sağlam ve sağlıklı olursa dişler de o kadar uzun süre sağlam ve sağlıklı kalır, çürüklere karşı daha dirençli olur. Ligament dediğimiz, dişleri kemiklere bağlayan dokular da çoklukla […]

      Daha Fazla
      Organik Doğal Kür ve Karışımlarımla Masaj Teknikleri

      Siz kulaklığınızdan dilediğiniz müziği dinler veya özel ekranınızdan istediğiniz bir videoyu izlerken size özel hazırlanan ayurvedik karışımlar kullanılarak diş etlerine ve destek dokularına kan akımını hızlandırıcı, canlandırıcı masaj uygulaması yapılır. Ardından organik özel karışımlarla dişetlerini ve destek dokularını besleyen bir maske sürülür, 15 dakika sonra da fazlası ağız ortamından uzaklaştırılır. Tıpkı yüzünüzde uygulanan maske bakımlarından […]

      Daha Fazla