whatsapp
DOĞAL, KALICI VE MEMNUNİYET ODAKLI... ÜCRETSİZ KONSÜLTASYON
Lamina Uygulamaları
Lamina Uygulamaları

Yaprak porselen adıyla da bilinen lamina uygulamaları özel bir yapıştırma tekniği sayesinde kişinin ön dişleri için estetik açıdan renk, şekil ve pozisyon farklılıkları yaratmada kullanılan bir tedavi türüdür. Kişinin dişlerinin ön kısmında mine bozuklukları, çukurlar, kırıklar ve boşluklar varsa bu yöntem tercih edilebilir. Uygulama için öncelikle belirlenen dişlerin ön kısımlarının yüzeyleri pürüzlerden arındırılır. Kişiden ölçü alınır ve ölçüler doğrultusunda yaprak porselenler oluşturulur. Yüksek ısıda oluşturulduklarından oldukça dayanıklı bir yapıları vardır.

  İletişim formu

  Kliniğimizde öncelikle hastanın ağız yapısına uygun birkaç dizayn bilgisayar ortamında yapılır.Hastaya gösterilip en beğendiği iki tanesi ile deneme uygulaması yapılır.Deneme uygulamasında hasta finalde elde edebileceği görüntünün bir kopyasını canlı olarak görmüş olur.Dişlerin rengi ,boyu posu onaylandıktan sonra klinik işlemler başlatılır.

  Laboratuarda üretilmiş laminalar yapıştırılmadan önce son bir kez  hasta ağzında deneme yapılarak onaylanır. Renk ve şekil olarak estetik bir uyum içerisindeyse ve hasta ve hekim tarafından onaylanırsa yapıştırma işlemi gerçekleştirilir. Doğal dişlere çok benzer bir şekilde sonuçlanan lamina uygulamaları sayesinde kişiler hayal ettikleri gülüşe  sahip olabilir. Bu tedavilerin amacı yalnızca ön yüzeyi hasarlı olan dişlerin en az yıpranmayla onarılabilmesidir.

  Lamina Uygulamaları Nedir?

  Yapıştırma işlemi için özel yapıştırıcılar kullanılır. Sonuç, kişiler için doğal bir diş görünümüdür. Estetik açıdan oldukça ideal olan bu uygulama sık sık tercih edilir. Yaprak porselenler üretilirken kişinin diş yapısına ve rengine göre bir model oluşturulması hedeflenir. Bununla birlikte yapımında en kaliteli materyaller kullanılırsa tedavi sonrası kullanım süreci kişiler için oldukça uzun olur. Dişlerde doğal görüntüye sebep olan asıl materyal aslında porselendir esaslı maddelerdir. Porselen, diş rengine en yakın olan görüntüyü sağlar. Bu yüzden kliniğimizde estetik bir gülüş yaratmak amacıyla tedavi ve uygulamalarında tercih edilir.

  Lamina Uygulamaları Nasıl Yapılır?

  Göze hitap eden lamina uygulamaları estetik bir uygulamadır. Yapımında kaliteli ürünlerin kullanımı bu estetik görüntü açısından önemlidir. Özenli bir şekilde ve kaliteli ürünler kullanılarak yapıldığı takdirde uzun süreli ve sağlam sonuçlar verir. Tam tersi düşünüldüğünde, kişiler için telafisi pek de mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden bu işlemi gerçekleştirecek olan diş doktoru mutlaka araştırılmalı, önceki tedavi uygulamaları hakkında fikir sahibi olunmalıdır. Doktor seçimi yapıldıktan sonra tedavi süreci kişinin ağız yapısının fotoğrafının çekilmesiyle başlar. Öncelikle ilk ölçüler alınır ve hemen sonrasında diş şeklinin 3D tasarımı yapılır.

  Belirlenen ikinci seansta yapılmış olan tasarım kişinin ağzına uygulanır ve işlem bittiğinde nasıl bir görüntü oluşacağı hakkında kişiler bilgilendirilir. Ölçüm yapma en kısa süreli olan seanstır. Ölçüden sonrası oldukça dikkat gerektiren ve zaman isteyen bir süreçtir. Her ayrıntısı ince ince kişiye özel el yapımı olarak tasarlanır. Ölçü sonrası seans genelde ölçüm için belirlense de her şeyin uyumlu ve tam olması durumunda tedavinin bitişi olarak da görülebilir. Eğer bazı eksiklikler ya da fazlalıklar varsa, o seansta düzenlenir ve sonraki seansta tamamen bitirilmiş olur. Yapıştırma aşaması bu süreç için en önemli aşamadır. Bu aşama tamamlandıktan sonra son olarak kontroller sağlanır.

  Lamina Uygulamaları Kimlere Uygulanır?

  Bu uygulama, kişiler için hayal ettikleri gülüşü yakalayabilmekte oldukça etkili olan bir uygulamadır. Kişiler için doğal ve estetik bir görüntü oluştururlar. Oldukça ince bir yapıya sahip oldukları için yaprak porselen olarak da bilinen lamina uygulamaları doğal diş yapısından ayırt edilemeyecek kadar farksızdır. Bu uygulamanın yapılmasını gerektiren bazı durumlar vardır. Kişi eğer diş renginden memnun değilse ve diş üzerinde hafif farklı tonlarda renklenmeler mevcutsa yaprak porselenler çözüm olabilir. Kırık ve hasarlı dişlerin onarılması noktasında etkili olduğu kadar ayrık olan dişlerin birleştirilmesinde de önemli bir rol oynar.

  Kişiler ön dişlerinde çok uzun süredir kullandığı dolgulara sahipse bu yöntemle o sağlıksız diş görüntüsüne son verilebilir. Eğri dişlere sahip kişiler bu yöntemle oldukça düzgün diş yapılarına sahip olabilir. Ancak bu uygulama, diş kaybı yaşayan ve daha önce porselen kuron tedavisine maruz kalmış kişilere uygulanamaz. Yaprak porselen uygulanacak kişinin diş etleri de mutlaka sağlıklı olmalıdır. Kişi, sağlıklı diş etlerine sahip olmadığı takdirde, diş etleri sağlıklı hale getirilebildiğinde uygulanmalıdır.

  Lamina Uygulamalarının Yararları

  Ağız ve diş sağlığı bakımlı olmanın temel yanlarından biridir. Sağlıklı dişler kişiler için de sağlıklı sosyal hayatlar yaratır. Kötü ve sağlıksız bir diş yapısına sahip kişiler psikolojik olarak sosyal hayattan olumsuz yönde etkilenirken, güzel ve sağlıklı bir diş yapısına sahip olanlar da özgüvenli bir duruş sergiler. Bu gibi durumlarda kişiler için yaprak porselen tedavisi uygulanabilir. Bu uygulama öncelikle kişiler için oldukça estetik bir görüntü sağlarlar. Doğal diş yapısını aratmayacak bir görüntü oluşturan lamina uygulamaları kişinin istediği gülüşe sahip olabilmesinde en büyük etkenlerden biridir. Uygulama sırasında, diş üzerinde çok büyük değişikliklere gidilmez.

  Dişler bazen hiç kesilme işlemi görmemekle birlikte, genelde çok az kesim işlemine maruz kalır. Diş yapılarına müdahale edilmeden uygulanır. Bu da insanları psikolojik açıdan rahatlatır. Aynı zamanda uygulama içerisinde çok az bir kısmı kesildiğinden doğal dişin ışık geçirgenliği mevcuttur. Yeterince sağlam ve iyi bir şekilde uygulanmış olan lamina uygulamaları kişinin yapılan dişleri doğal dişten ayırt edemeyeceği sonuçlar doğurur. Ayrıca bu porselenler, kişi iyi ve düzenli bir ağız bakımı yaptığı sürece yaklaşık olarak 15-20 yıl boyunca hiç problem yaşamadan kullanılabilirler.

  Oldukça kaliteli içeriklerden üretilmişlerdir. Bu içerikler sayesinde lekelenmeye karşı olan bir yapıları vardır. Yine aynı şekilde, üretildikleri kaliteli porselen sayesinde aşınmaya sebep olmazlar. Bütün bunlar yalnızca 2-3 günde gerçekleşir. Uygulama süresi de bu uygulamanın kişi için sağladığı önemli yararlar arasında gösterilir. Bu uygulama gerek uygulama süresi gerek uygulama koşulları gerekse estetik açıdan sağladığı görünüm olsun kişiler için maruz kalacakları en etkili ve verimli tedavi yöntemi olabilir.

  Lamina Uygulamaları Fiyatları 2022

  Bu tedavi kişilerin gülüşünü engelleyen birçok diş sorununa çözüm olarak görülebilen bir tedavi yöntemidir. Kişiler ön dişlerinde estetik sorunlara sahipse, çözümü yaprak porselen uygulamasında bulabilir. Oldukça ince bir tabakaya sahip olan yaprak porselenler, estetik açıdan kötü görüntü yaratan dişlerin ön kısımlarına yapıştırılarak kişiler için bir çözüm sunarlar. Lekelenmeye ve aşınmaya karşı malzeme olarak kaliteli porselenden üretilmiş bu yapılar oldukça uzun süre kullanılabilir. Kişiler için bu kadar hoş bir estetik görünüm sağlayan ve onları hayal ettikleri bir gülüşle buluşturabilen bu uygulamanın fiyatları değişiklik göstermektedir.

  Yaprak porselen fiyatları tedavide kullanılacak olan materyale ve yapılacak olan diş sayısına göre değişir. Materyal sağlamlığı arttıkça doğal olarak fiyatı da artar. Aynı şekilde yaprak porselen uygulanacak diş sayısı arttıkça da fiyatlandırma yükselir. Bunların yanı sıra, seçilen doktorun bilgi ve tecrübesi de fiyat konusunda oldukça büyük önem taşır. Basit ve güzel sonuçlara vesile bir uygulamayken, tam tersi sonuçlara da sebep olabilecek hassas bir uygulamadır. Bu yüzden doktor seçimi iyi yapılmalıdır. Doktorun önceki yaprak porselen tedavileri mutlaka görülmelidir.

  Bu durum da doktorun tecrübe ve kalitesini arttırırken aynı zamanda alanında uzman biri olarak fiyatlandırmayı da artırabilir. Kişiye doğal ve estetik bir görüntü kazandıran lamina uygulamaları için fiyatlar kişiden kişiye, klinikten kliniğe değişse de en doğru fiyat bilgisi için bir diş doktoruyla iletişime geçilmelidir.

  TEDAVİ HAKKINDA
  img-responsive ÇALIŞMA UZUNLUĞU 5-8 SAAT
  img-responsive ANESTEZİ LOKAL ANESTEZİ
  img-responsive HASTANEDE KALMA YOK
  img-responsive İŞE DÖNÜŞ HEMEN
  img-responsive TAM İYİLEŞME 1-7 GÜN
  img-responsive YAŞAM BOYU GARANTİ
  Bize Ulaşın

   Blog
   Son Yazılarımıza Göz Atın!
   Lingual Tel Tedavisi
   Daha Fazla
   TME Eklem Tedavisi
   Daha Fazla
   Home Care Bakım Seti Uygulaması

   Dental SPA uygulamasının son kısmında da kişiye özel hazırlanan karışımlar, kişinin 3 gün boyunca evde uygulayabileceği miktarlarda hastalara verilir. Her gün akşam son fırçalamadan sonra 5-10 dakika uygulaması tavsiye edilir.

   Daha Fazla
   Ozon Yıkama Terapisi

   Ozon gazının tıptaki kullanımı gün geçtikçe artmakta antiaging ajanı olarak yerini sağlamlaştırmaktadır. Ozon gazının özel bir cihaz yardımıyla seyreltilmesi ve uygun karışımlarla ağız içi dokularda kullanılması antibakteriyel etkisi bakımından oldukça etkilidir. SPA uygulamasında sadece gerekli vakalarda ozonlu suyla yıkama terapisi uygulanması yapılmaktadır.

   Daha Fazla
   Lif Mezoterapisi

   Kişiye özel ihtiyaca göre hazırlanan hyaluronik asit ve vitamin karışımları içeren solüsyonların tüm diş destek dokularına mikro veya makro enjeksiyonudur. Diş çevresindeki destek dokular olan ligamenler ne kadar sağlam ve sağlıklı olursa dişler de o kadar uzun süre sağlam ve sağlıklı kalır, çürüklere karşı daha dirençli olur. Ligament dediğimiz, dişleri kemiklere bağlayan dokular da çoklukla […]

   Daha Fazla
   Organik Doğal Kür ve Karışımlarımla Masaj Teknikleri

   Siz kulaklığınızdan dilediğiniz müziği dinler veya özel ekranınızdan istediğiniz bir videoyu izlerken size özel hazırlanan ayurvedik karışımlar kullanılarak diş etlerine ve destek dokularına kan akımını hızlandırıcı, canlandırıcı masaj uygulaması yapılır. Ardından organik özel karışımlarla dişetlerini ve destek dokularını besleyen bir maske sürülür, 15 dakika sonra da fazlası ağız ortamından uzaklaştırılır. Tıpkı yüzünüzde uygulanan maske bakımlarından […]

   Daha Fazla
   İLETİŞİM BİZE YAZIN