whatsapp
İmplant & Cerrahi

Tek veya çoklu diş eksikliklerinde, olmayan dişin yerine ‘implant’ dediğimiz doku dostu, kök benzeri titanyum materyaller kemik içine cerrahi işlemlerle cerrahlar tarafından yerleştirilir. Hastaya 4 haftalık iyileşme süresince geçici protezler yapılır. İyileşme tamamlanıp implant kemiğe tutunduktan sonra doktorun tercihine göre dijital veya geleneksel yöntemlerle ölçü alınarak üzerine vidalanacak protezler laboratuarda ürettirilir.

  İletişim formu

   


  Diğer Cerrahiler

  Ortognatik Cerrahi
  Bazı ileri vakalarda çenelerin birbirine göre konumları çok dengesizdir. Dişler mükemmelen yapılsa da kişinin fonksiyonel olarak ve estetik olarak uygun şekilde iyileşmesi imkansızdır. Bu taktirde plastik cerrahi ile ortak yapılacak çalışma sonucu çeneler, cerrahi ile yeniden konumlandırılır. Ardından tamamlayıcı tedaviler ile hedeflenen gülüş estetiğine ulaşılır.

  Endodontik Cerrahi
  Bazı dişlerin köklerinin, tedavi edildiği esnasında veya herhangi bir sebeple tedavi edilmesinden sonra enfeksiyonu uzaklaştırmak amacıyla bir kısmının kesilip çıkarılması gereklidir. Fikir edinmek için videomuzu izleyiniz.

  Gömülü Diş Çekimi Cerrahisi
  Özellikle 20 yaş dişleri kısmen çıkar veya tamamen gömülü kalırsa zamanla diş dizilimini tehdit edebilir ve ağrı yapabilir. Eğer böyle bir şeyin olacağı öngörülürse veya bu durum halihazırda varsa gömülü dişler cerrahi müdahele ile genellikle lokal anestezi altında çekilir. Fikir edinmek için videomuzu izleyiniz.

  İLETİŞİM BİZE YAZIN